BLOG | Uspešna priča jednog od polaznika Code centra

Uspešna priča jednog od polaznika Code centra

Razgovarali smo sa Markom Mijovićem. Povod za razgovor je njegova uspešna priča čiji smo, možemo sa ponosom da kažemo, važan deo. On je jedan od polaznika prvog ciklusa obuka Code centra. Posle završene obuke kod nas, kao i prakse u Comtrade-u, on je odmah dobio poziv za zaposlenje u jednom startapu u Beogradu.

CC: Zašto si se odlučio baš za Code centar?

MM: Zato što sam smatrao da obuka, koja je u okviru jedne velike kompanije poput Comtrade-a, može da mi pruži prvenstveno znanje, potom i priliku za praksu i dalje usavršavanje, što se kasnije ispostavilo kao tačno.

CC: Da li si zadovoljan planom i programom nastave?

MM: Plan i program nastave su bili stvarno neočekivani. Prešli smo veliki broj oblasti, za neke od njih mi još uvek treba vremena da se slegnu i usavrše, ali generalno sam bio i više nego zadovoljan količinom gradiva koje smo obradili.

CC: Da li možeš da nam kažeš nešto o samoj nastavi, kako je tekla i kako si doživeo završnu proveru znanja?

MM: Nastava je bila potpuni novitet u odnosu na tradicionalni pristup predavanju, na koji sam navikao tokom srednje škole i fakulteta. Od prvog časa smo krenuli sa praktičnim radom i osnovnim principima programiranja i tako je teklo sve do kraja. Najveći deo časova činio je praktični rad, a teorijski deo smo učili kroz sam kod. Završni rad sam doživeo maksimalno ozbiljno, jer ne samo što je to bila finalna provera znanja za prethodna četiri meseca, već je i predstavljao moj prvi projekat u Java programskom jeziku, koji sam kasnije sa ponosom mogao da okačim na Github profil, kao referencu sopstvenog znanja.

CC: Da li možeš da nam opišeš sastav svoje grupe – ko su bili polaznici i kakva je atmosfera vladala?

MM: Imao sam tu sreću da budem u jako dobroj grupi, i po dobroj atmosferi koja je vladala među polaznicima, a i po samom trudu i zalaganju. Od samog starta je bio prisutan određen takmičarski duh, koji je meni i kolegama davao motiv da se sve više i više trudimo i napredujemo.

CC: Koliko je predavač predan i posvećen predavanju i prenošenju znanja i iskustava polaznicima?

MM: Sam predavač, koji je meni predavao, bio je veliko pozitivno iznenađenje za mene. Imao je takav pristup prema nama da nam je istovremeno bio i profesor i prijatelj. Na taj način mogao je da stvori potpuno jasnu sliku u svakom trenutku o našim nivoima znanja, kao i o pristupu koji bi odgovarao svakom od nas ponaosob. Njegov trud i energija koju je uložio kako bi nas naučio svemu što smo na ovoj obuci imali prilike da naučimo je svakako bio jedan od presudnih faktora u našem napretku, te mu se stoga ovom prilikom još jednom zahvaljujem.

CC: Da li si zadovoljan intenzitetom nastave koja se odvija u Code centru?

MM: Intenzitet nastave na kursu Java programiranja u Code centru po mom mišljenju nije nimalo naivan i svako ko ne misli da se ovim ozbiljno bavi, da provodi po preko 10 sati nedeljno na predavanjima i minimum još 10 sati kući dok vežba, ne bi trebao da se upušta u ovu priču.

CC: Na koji način si se izborio za svoju praksu, a potom i za zaposlenje?

MM: Za praksu i zaposlenje sam se izborio najviše svojim trudom i radom, koji se na kraju uvek isplate. Dao sam svoj maksimum na obuci, a potom i na završnom radu, te sam tako osnovni kurs završio sa najvišom ocenom. Potom sam dobio priliku od strane Comtrade-a da budem na praksi kod njih i usavršavam stečeno znanje. Istovremeno sam krenuo na napredni kurs Java programiranja i uporedo učio web tehnologije. Kad sam se najmanje nadao, kockice su se sklopile – dobio sam poziv za posao u jednom startapu u Beogradu. Tek tada sam postao svestan koliko je četiri meseca ranije bio dobar izbor krenuti na ovaj kurs Jave.

CC: Posle svega, kakvo je tvoje iskustvo sa Code-om?

MM: Moje iskustvo sa Code-om je odlično. Imao sam priliku da naučim veliku količinu gradiva, da učim od ljudi koji su dokazani u svojoj struci, i na kraju da osetim kako je biti na praksi u okviru jedne velike kompanije poput Comtrade-a.

CC: Da li bi želeo da podeliš sa nama ideje za unapređenje kvaliteta nastave?

MM: Predlog za unapređenje kvaliteta nastave je da samo tako nastavite, da održite tempo i težinu prolaza obuke kao što je do sad bio slučaj, jer će dugoročno to doneti još veći kredibilitet samoj obuci, a ljudi (mi) koji se kasnije zaposle biće prava referenca vašeg truda i zalaganja.

Markov primer predstavlja pravi podstrek svima u Code centru. Svojim zalaganjem na našim obukama, kao i stečenim znanjem i veštinama, obezbedio je zaposlenje, gde primenjuje sve to što je naučio, sa istim zalaganjem kao što je i u toku obuke.

Bilo bi dobro da ova uspešna priča podstrekne i druge. Svako ko je ozbiljno posvećen tome da savlada neku od naših obuka može, uz trud i zalaganje,  da očekuje ovakav ishod. Naš Karijerni servis im takođe stoji na raspolaganju, kao pomoć u tome.